Asma Tavan Hesaplama


1- Asma Tavan Alan Ölçüleri :

( Lütfen tavan ölçülerini giriniz )


A Yüzey Ölçü Santimetre (CM )
B Yüzey Ölçü Santimetre (CM )

Asma Tavan Montaj Yeri)

 Beyaz Alçıpan Tavan
 Yeşil Alçıpan Tavan
 Spot Aydınlatma
 Kartonpiyer

Led Spot Sayısı
2- Asma Tavan Sıva İşleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz )

 Fileli Alçı Sıva
 Fileli Dekoratif Sıva Yapılsın
3- Asma Tavan Boya İşleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz )

 Plastik Tavan Boyası
 Su Bazlı Tavan Boyası
 Silikonlu Tavan Boyası
ÖDEME ŞEKLİ PEŞİNAT 3 AY TAKSİT 6 AY TAKSİT 9 AY TAKSİT
NAKİT ÖDEME 0 TL 0 TL 0 TL 0 TL
KREDİ KART ÖDEME 0 TL 0 TL 0 TL 0 TL
Oeniyi Malzeme, İşçilik ve Nakliye Dahil Hesaplama Notları :

1. Oeniyi online hesaplama programları size yapılacak işlerinizle ilgili fiyatlama verir.


2. Hesaplama programında fiyatlar yaklaşık maliyete esas alınır.


3. Fiyatlara Usd / Euro kur artışlarına bağlı malzeme fiyat artışları görülebilir.


4. Talepleriniz için resmi ve güncel fiyat teklifi alınması önerilir.


5- Kredi kartları 6 - 9 ay taksitli satışlar bankalara göre değişiklik gösterebilir.


6- Banka ihtiyaç kredi taksit tutarları yaklaşık olup, kredi notuna göre değişebilir.


7- Her türlü talebiniz hakkında soru ve görüşlerinize, ilgili profesyonel tedarikçilerimiz e-mail, telefon yada whatsapp ile sizi bilgilendirebilir. Lütfen iletişim bilgilerinizi doğru ve eksiksiz yazmayı unutmayınız.


Bilgilendirme : Alçıpan asma tavan hesaplama tablosu, 2021 senesinin malzeme ve işçilik fiyat ortalamaları baz alınarak oluşturuldu. Tüm konut alanları için güvenle fiyat analizi yapmanızı ve yaklaşık bir bütçe planlamanızı sağlar.  "Hesaplarıma Dön" butonuna tıklayarak, sizin için hazırlanan diğer hesaplama programlarını inceleyebilirsiniz.

 

GENEL BİLGİ

 

Alçıpan Asma Tavan 

Bina katları ve konut betonarme, çelik konstrüksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik imalatlara montaj boşluğu sağlayan sisteme verilen işlere alçıpan asma tavan denir. Tavandan sarkıtılan metal çubuklara yatay profiller asılarak oluşturulan alçıpan asma tavan sistemleri, alçıpan ya da dekoratif paneller ile sonlandırılır. Böylece alçıpan asma tavan kurulan yerlerde ciddi alan tasarrufu yapılır. Alçıpan asma tavan sistemlerinde, normal alçı levha, suya ve neme dayanıklı yeşil alçı levha ve yangına dayanıklı kırmızı alçı levhalar uygulanabilir.

 

Alçıpan Asma Tavan Özellikleri

Betonarme, asmolen, ahşap, çelik gibi her türlü döşemenin altına uygulanabilir. Alçıpan asma tavan düz ya da eğimli tüm çatılarda ısı ve ses yalıtımı yapma olanağı sağlar.  Aydınlatma sistemleri için estetik çözümler üretir. Tavan tipine göre, yapı iskeleti ve üst döşemenin yangın direncini arttırır. Tavanlardaki karolajlı asma tavan sistemlerini tamamlayıcı bir görev üstlenir. Çatı makasları arasındaki yüksek aks aralıklarını geçmek için en uygun sistemlerden biridir. Esnek bir sistem olduğundan, bina duvar ve tavanlarının büzülme-genleşme hareketlerine kolaylıkla uyum gösterir, çatlama yapmaz.

 

Alçıpan Asma Tavan Kullanım Alanları

Büro ve İşyerleri, sanayi yapılarında, hastanelerde, restaurantlarda, spor salonlarında, alışveriş merkezlerinde, bankalarda, mağazalarda, konutlarda (banyo, wc, mutfak), metrolarda, fabrikalarda, prefabrik yapılarda, konferans salonlarında, akaryakıt servis istasyonlarında alçıpan asma tavan kullanılabilir.