Komple
Ev Tadilat Hesaplama


Lütfen Talep Ettiğiniz Sayfaları İşaretleyiniz.!Mutfak Tadilat Hesaplama

( Lütfen talebinizi belirtiniz )

 Mutfak Tadilat İstiyorum.
 Mutfak İstemiyorum.

Banyo Tadilat Hesaplama

( Lütfen talebinizi belirtiniz )

 Banyo Tadilat İstiyorum.
 Banyo İstemiyorum.

E.Banyo Tadilat Hesaplama

( Lütfen talebinizi belirtiniz )

 E.Banyo Tadilat İstiyorum.
 E.Banyo İstemiyorum.

Tuvalet Tadilat Hesaplama

( Lütfen talebinizi belirtiniz )

 Tuvalet Tadilat İstiyorum.
 Tuvalet İstemiyorum.

İç Oda Kapı Hesaplama

( Lütfen talebinizi belirtiniz )

 Oda Kapıları İstiyorum
 Kapı İstemiyorum.

Mobilya Dekorasyon Hesaplama

( Lütfen talebinizi belirtiniz )

 Vestiyer Vb İstiyorum.
 Mobilya İstemiyorum.

Parke Hesaplama

( Lütfen talebinizi belirtiniz )

 Laminant Vb istiyorum.
 Parke İstemiyorum.

Boya Dekorasyon Hesaplama

( Lütfen talebinizi belirtiniz )

 Duvar Boya Vb İstiyorum.
 Boya İstemiyorum.

Asma Tavan Hesaplama

( Lütfen talebinizi belirtiniz )

 Asma Tavan İstiyorum.
 Asma Tavan İstemiyorum.

Işık Bant Hesaplama

( Lütfen talebinizi belirtiniz )

 Işık Bant İstiyorum.
 Işık Bant İstemiyorum.

Genel Tesisat Hesaplama

( Lütfen talebinizi belirtiniz )

 Sıhhi Tesisat Vb İstiyorum
 Genel Tesisat İstemiyorum.

Kaba İnşaat Hesaplama

( Lütfen talebinizi belirtiniz )

 Sıva Vb İstiyorum.
 Kaba İnşaat İstemiyorum.

Bilgilendirme : Komple tadilat hesaplama tablosu, 2021 senesinin malzeme ve işçilik fiyat ortalamaları baz alınarak oluşturuldu. Tüm konut alanları için güvenle fiyat analizi yapmanızı ve yaklaşık bir bütçe planlamanızı sağlar.      "Hesaplarıma Dön" butonuna tıklayarak, sizin için hazırlanan diğer hesaplama programlarını inceleyebilirsiniz.

 

GENEL BİLGİ

 

Komple Tadilat 

Bir ev de mutfak, banyo, kapı, tesisat, boya gibi tüm işlerin aynı anda yenilenmesidir. Komple tadilat işlerinin tamamının yapılmasına anahtar teslim komple tadilat da denilmektedir.  

 

Tadilat yapmaya karar verilince ilk etapta tadilat yapılacak alanların bir iç mimar yada konusunda uzman bir kişi ile birlikte çok iyi incelenmesi, gerekli ölçülerin alınması gerekir. Yapılması istenen işler hakkında ev sahibinden talepler yerinde listelenir ve yerinde dekorasyon önerileri görüşülür. Tadilat yapılacak alanlara ait iç mimari tasarımlar yada ev sahibi tarafından 3 boyutlu görseller talep edildiğinde bu tasarımlarla ilgili süreçlerde başlar.

 

Komple ev tadilatı hakkında ev sahibi ile yapılacak işlere ait bir liste hazırlanır. Hazırlanan listede tadilat tüm kalemleri tek tek hesaplanır ve ev tadilat maliyet hesabı hazırlanır. İç mimar yada bu konuda hizmet alınacak firma tasarım ve tadilat hizmeti bedeli talep edebilir. Ev sahibi tarafından anahtar teslim bir fiyatlandırma yada teklif istenirse tüm tasarım ve diğer ücretler toplam maliyete yansıtılır.

 

Komple ev yenileme işlerinde yaptırılmak istenen iş kalemlerinin sayısı arttıkça fiyatlandırma da daha uygun yapılmaktadır. Evin sadece mutfak & banyo tadilatı yerine komple bazı yenileme işlerinin de yapılması durumunda işçilik, tasarım ve hizmet bedeli gibi maliyet kalemlerinde fiyat avantajları oluşmaktadır. İşçilik hizmetlerinde birçok işin birlikte tamamlanabilmesi fiyatta oldukça büyük indirim sağlamaktadır.

 

Komple Tadilat Teslim Süresi 

Bir ev tadilatında iş teslim süresi, yapılacak iş kalemlerinin sayısı ile değişkenlik gösterir.Komple bir ev tadilatı yapılmak istendiğinde o evin iş teslim süresi yaklaşık 20 gün ile 35 gün arasında olacaktır. Burada iş teslim süresi yapılacak işlerin de işçilik niteliğine, üretilecek ürünlerin modellerine, varsa alt yapı çözümlerine göre değişkenlik gösterebileceğini de hatırlatmak isteriz. 

 

Ev Tadilat İş Planlaması

Anahtar teslim komple tadilat işlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar ve yapılacak işlere ait bir iş planlaması disiplinleri uygulanmaktadır. Öncelikle tasarım işleri hazırlanır, tasarımlar ve evin içinde uygulanması planlanan dekorasyona bağlı renk seçimleri yapılır. Evin içerisinde kullanılacak tüm malzeme, materyal ve dekorasyon ürünleri malzeme kalite, renk, ürün kodu şeklinde listelenir. 

 

Tadilat alanı içerisinde öncelikle elektrik, temiz ve pis su tesisat, genel kırım, duvar örme, moloz atım gibi kaba inşaat işleri başlatılır. Banyo alanlarında tesisat altyapısı tamamlandığında zemin ve duvar seramik yapıştırma (kaplama) işleri planlanır. Duvar ve tavanlarda yüzey kontrolleri alçı sıva, kartonpiyer, boya ve alçıpan uygulama işleri tamamlanır. Konut içerisinde yapılması planlanan ve üretimi yapılacak tüm iç oda kapı, mutfak, mobilya ve diğer ahşap ürünlerde imalata verilir. Genel kaba inşaat temizlik işleminden sonra zemin parke, mutfak, kapı ve mobilya montajlar yapılır. Komple tadilat dekorasyon iş teslim sürecinde tüm işler ev sahibine teslim edilir.

 

Ev Tadilat Sözleşmesi

Evinizin komple ev tadilat işlerinizi bir iç mimar yada deneyimli bir dekorasyon firmasına vermeye karar verdiniz. Genellikle tadilat sürecinde izlenen yol ve yöntemler birbirinine benzer özellikler taşır. Öncelikle ev sahibi ile iç mimar veya dekorasyon firması arasında bir taahhüt yada hizmet sözleşmesi hazırlanır ve bu sözleşme içeriğinde taraflar, sözleşme konusu, taahhüt ve yükümlülükler, teklif ve sözleşme tutarı, ödeme şekli, iş teslim süresi ve anlaşmazlıkların çözümünde izlenecek yollar açık ve net belirtilmelidir.