Alçıpan Duvar Hesaplama


1- Alçıpan Duvar Ölçüleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz )


A Yüzey Ölçü Santimetre (CM)
Duvar Yükseklik Santimetre (CM)

Duvar Kalınlık (CM)

( Min. 7 cm Olmalıdır )
2- Alçıpan Malzeme Seçimleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz )

 Flex Alçıpan (FX)
 Suya Dayanıklı (WR)
 Küfe ve Suya Dayanıklı (MWR)
 Yangına Dayanıklı (FR)
 Suya ve Yangına Dayanıklı (WRFR)
3-Alçıpan Montaj Seçimleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz )


 Alçıpan Bölme Duvar

 Alçıpan Duvar Kaplama
4- Duvar Yalıtım Seçimleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz )

 Yalıtım İstemiyorum.
 EPS Yalıtım 3 Cm
 XPS Yalıtım 3 Cm
 Taşyünü Yalıtım 3 Cm
5-Duvar Sıva Seçimleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz )


 Sıva İstemiyorum.

 Alçı Sıva

 Dekoratif Sıva

 Kaba Sıva
6- Duvar Boya Seçimleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz )

 Boya İstemiyorum.
 Plastik Boya
 Su Bazlı Boya
 Tiner Bazlı Boya
ÖDEME ŞEKLİ PEŞİNAT 3 AY TAKSİT 6 AY TAKSİT 9 AY TAKSİT
NAKİT ÖDEME 0 TL 0 TL 0 TL 0 TL
KREDİ KART ÖDEME 0 TL 0 TL 0 TL 0 TL
Oeniyi Malzeme, İşçilik ve Nakliye Dahil Hesaplama Notları :

1. Oeniyi online hesaplama programları size yapılacak işlerinizle ilgili fiyatlama verir.


2. Hesaplama programında fiyatlar yaklaşık maliyete esas alınır.


3. Fiyatlara Usd / Euro kur artışlarına bağlı malzeme fiyat artışları görülebilir.


4. Talepleriniz için resmi ve güncel fiyat teklifi alınması önerilir.


5- Kredi kartları 6 - 9 ay taksitli satışlar bankalara göre değişiklik gösterebilir.


6- Banka ihtiyaç kredi taksit tutarları yaklaşık olup, kredi notuna göre değişebilir.


7- Her türlü talebiniz hakkında soru ve görüşlerinize, ilgili profesyonel tedarikçilerimiz e-mail, telefon yada whatsapp ile sizi bilgilendirebilir. Lütfen iletişim bilgilerinizi doğru ve eksiksiz yazmayı unutmayınız.


Bilgilendirme : Alçıpan bölme hesaplama tablosu, 2021 senesinin malzeme ve işçilik fiyat ortalamaları baz alınarak oluşturuldu. Tüm konut alanları için güvenle fiyat analizi yapmanızı ve yaklaşık bir bütçe planlamanızı sağlar.      "Hesaplarıma Dön" butonuna tıklayarak, sizin için hazırlanan diğer hesaplama programlarını inceleyebilirsiniz.

 

GENEL BİLGİ

 

Bölme Duvar Sistemleri

Birbirinden ayrı bağımsız odalar oluşturmanızı sağlayan alüminyum yada demir kullanılarak yapılan katı bir maddedir. Bölme duvar odalar hastaneler dershaneler gibi alanların birbirinden bağımsız bir hale getirmek için kullanılır. Bölme duvar geniş alanları daraltmak mevcut alanı küçülterek farklı odalar oluşturmanıza olanak sağlayan sistemdir.

 

Bölme duvar sistemleri, ofisinizde estetik ve fonksiyonel bir ofis bölme oluşturmanın en modern yoludur. Bu sistem mevsimsel değişikliklere göre hareket eden bir sistemdir. Güneş alabilir açılıp kapanabilir istenildiğinde güneşin zararlarından korunabilir. Son derece kullanışlı olan bölme duvar dayanaklı alüminyum sistemlerden yapılmış olup yetmişe yakın renk seçenekleri ile sizlerin zevklerine sunulur.

 

Alçıpan Bölme Duvarlar

Alçıpan mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar, Alçıpan ile eviniz nefes alır. Alçıpan içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler. Elektrik ve su tesisatını gizleme olanağı vererek eşsiz bir çözüm sunar.Alçıpan' ın ph değeri insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez. Alçıpan yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5cm genişliğindeki en basit Alçıpan duvar, yangına 30dk. dayanıklıdır.

 

Alçıpan esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz. Alçıpan hafiftir, 1m boyaya hazır Alçıpan bölme duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir. Alçıpan Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir duvar elde edersiniz.

 

Alçıpan Bölme Duvarın Avantajları

Kolay ve hızlı montaj sağlar, Ekonomiktir, minimum malzemeyle işçilikten ve zamandan tasarruf sağlar, Binanın deprem riskine karşı yükünü hafifletir, Mükemmel ısı ve ses yalıtımı sağlar, Tesisat elemanlarını ve diğer görünmesi istenmeyen sistemleri rahatça gizler, Nefes alıp verir, ortamın nemini dengeler, Bakteri üretmezMinimum masraf ve uygulama kolaylığı sağlar.

 

Alçıpan Duvar Montaj Profilleri

U Profili : Bölme duvarın yapılacağı yer çırpı ipi yardımıyla tabanda işaretlendikten sonra, duvar çizgisi şakülle tavana taşınır. Duvar profilleri taban ve tavana dübel ve vida ile sabitlenir.

C Profili : 5 cm / 7,5 cm / 10 cm genişliğinde üç tiptir. Duvarda istenilen kalınlığa göre bu üç boyuttan biri seçilir. Çift yöne gelecek Alçıpanı da hesaba katarsak bu durumda en ince duvar kalınlığı 7,5 cm dir. En kalın ise 12,5 cm olacaktır.

Delikli Köşe : Alçıpan bölme duvarların, kolon ve kirişlerin köşesinde düzgün bir köşe oluşturmak için kullanılır.