Dış Mekan Parke Hesaplama


1- Dış Mekan Parke Seçimleri :

( Lütfen zemin ölçülerini giriniz )Ahşap Deck Grubu;

 Çam Ahşap Deck

 Dişbudak Ahşap Deck

 Iroko Ahşap Deck

 Teak Ahşap Deck
Kompozit Deck Grubu;

 Kompozit Deck

 Kompozit Karo Deck
2- Zemin Kaplama Ölçüleri :

( Lütfen zemin ölçülerini giriniz )


A Yüzey Ölçüsü (M)

B Yüzey Ölçüsü (M)

Zemin Kaplama Alanı (M2)


3- Montaj Alt Yapıları :

( Lütfen zemin ölçülerini giriniz )

 Toprak Zemin
 Beton Zemin
 Seramik Zemin
 Merdiven Yok
 Merdiven Var
Merdiven Basamak Sayısı (Ad)
ÖDEME ŞEKLİ PEŞİNAT 3 AY TAKSİT 6 AY TAKSİT 9 AY TAKSİT
NAKİT ÖDEME 0 TL 0 TL 0 TL 0 TL
KREDİ KART ÖDEME 0 TL 0 TL 0 TL 0 TL
Oeniyi Malzeme, İşçilik ve Nakliye Dahil Hesaplama Notları :

1. Oeniyi online hesaplama programları size yapılacak işlerinizle ilgili fiyatlama verir.


2. Hesaplama programında fiyatlar yaklaşık maliyete esas alınır.


3. Fiyatlara Usd / Euro kur artışlarına bağlı malzeme fiyat artışları görülebilir.


4. Talepleriniz için resmi ve güncel fiyat teklifi alınması önerilir.


5- Kredi kartları 6 - 9 ay taksitli satışlar bankalara göre değişiklik gösterebilir.


6- Banka ihtiyaç kredi taksit tutarları yaklaşık olup, kredi notuna göre değişebilir.


7- Her türlü talebiniz hakkında soru ve görüşlerinize, ilgili profesyonel tedarikçilerimiz e-mail, telefon yada whatsapp ile sizi bilgilendirebilir. Lütfen iletişim bilgilerinizi doğru ve eksiksiz yazmayı unutmayınız.


Bilgilendirme : Dış Mekan hesaplama tablosu, 2021 senesinin malzeme ve işçilik fiyat ortalamaları baz alınarak oluşturuldu. Tüm konut alanları için güvenle fiyat analizi yapmanızı ve yaklaşık bir bütçe planlamanızı sağlar.      "Hesaplarıma Dön" butonuna tıklayarak, sizin için hazırlanan diğer hesaplama programlarını inceleyebilirsiniz.

GENEL BİLGİ

Ahşap Parkeler

Yüzeyleri düzgün, kalınlığı homojen, yan ve baş yüzeylerde birbirleri ile birleştirilmesini sağlayacak şekilde lamba ve zıvana açılmış olan prizma şeklinde zemin kaplama malzemesidir. Ahşap parke, kalınlıkları %2'lik bir toleransla 17 ve 22 mm'dir. Genişlikleri, 5 mm'lik farkla 30-100 mm arasında değişir; uzunlukları 50'şer mm farkla 200-1000 mm arasındadır. Ahşap parkeler görünüş özelliklerine göre 1.sınıf, 2.sınıf ve 3.sınıf olarak üç gruba ayrılırlar.

Her parkede olduğu özellikle ahşap parkenin döşenmesinde de çok dikkatli ve detayına uygun uygulama yapılması gerekir. Bu işlemler, zemin hazırlığından itibaren, parkenin sistrelenip cila işleminin bitmesine kadar olan aşamalardır. Yanlış hazırlanmış bir zemin parkeden beklenen performansları göstermesini engelleyecektir. Uygulamanın yanlış olmasından dolayı zamanla kabarma, açılma gibi istenmeyen durumlarla karşılaşılabilir.
Ahşap parke, kör döşemeye ve doğrudan doğruya kadronlara çakılarak ya da şap üzerine yapıştırılarak döşenir. Parkelerin, özellikle şap üzerine yapıştırılmadan önce zeminin çok iyi hazırlanması gerekir.

Parkeler zemine beyaz tutkalla yapıştırılır. Bir başka yöntem ise, zemin parke zifti ile astarlanır, astarlanan zemin kuruduktan sonra ahşap parkeler kaynayan parke ziftine bastırılarak döşenir. Daha sonra döşenmiş parkeler sistre motoru ile kum zımparalarla işlem görür. Sistre uygulandıktan sonra bir kat astar atılarak bir kat cila uygulanır. Kuruyan cila üzerine cila macunu yapılır. Ahşap parkelerde döşeme sonrası sistre ve cila ile ortaya çıkan renk farkı problemi görülmektedir. Ahşap parkelerin bir diğer uygulanma biçimi de, kadronlar üzerine kör döşemeye ve doğrudan kadrona çakılmasıyla yerine tesbit edilir. Yapıştırma sisteminde meydana gelen kabarmalar, açılma gibi istenmeyen durumlar, kadronlu uygulamada daha az görülür. 

Ahşap Masif Parke :

Kareler meydana getirecek şekilde bir kağıda yapıştırılan 1 cm kalınlığında, 2x10 cm' lik ahşap parçalardan ibaret döşeme kaplamasıdır. Mozaik parkelerin, ahşap parkeler gibi zıvana ve lambaları yoktur, yani birbirine geçmeli değildir. Mozaik parkelerin ahşap parkelere göre kalınlıkları daha az olduğundan daha az dayanıklıdır.

Ahşap Lamine Parke :

Tam otomatik kurutma fırınlarında kullanım rutubetine uygun olarak kurutulmuş üç kat ahşap malzemenin birbirine dik açı oluşturacak şekilde lamine edilmesiyle yapılmaktadır. Böylece ahşabın en büyük problemi olan su ve rutubetten etkilenmesi en aza indirilmiş olur.

Ahşap Laminat Parke :

Her iki yüzü melamin emdirilmiş ahşap desenli kağıt kaplı, ortası mdf ' den oluşan, laminat diye adlandırılan 8 mm kalınlık, 195 mm en ve 2-3 m boyda lamba-zıvanalı parkelerdir. Mdf yüzeyi, laminat ve doğal ahşap kaplı parkedir.