Duvar Çıtalama Hesaplama


1- Duvar Çıtalama Model Seçimleri :

( Lütfen model tercihinizi belirtiniz )


 Polüretan Model 1

 Polüretan Model 2

 Polüretan Model 3

 Polüretan Model 4

 Alçı Model 1

 Alçı Model 2

 Alçı Model 3

 Alçı Model 4
2- Çıtalama Yapılacak Duvar Ölçüleri :

( Lütfen duvar ölçülerini giriniz )


 Tek Duvar Yüzey Kaplansın.
A Duvar Ölçüsü Santimetre (CM)
Tavan Yükseklik Santimetre (CM)


 Tek Tavan Yüzey Kaplansın.
A Duvar Ölçüsü Santimetre (CM)
B Duvar Ölçüsü Santimetre (CM)


 Tüm Oda Duvar Yüzey Kaplansın.
A Duvar Ölçüsü Santimetre (CM)
B Duvar Ölçüsü Santimetre (CM)

Tavan Yükseklik Santimetre (CM)


4- Genel Bilgiler :

( Lütfen detayları giriniz )

 Eşyasız Daire
 Eşyalı Daire
 Alçıpan Işık Bant Var
 Kartonpiyer Var
ÖDEME ŞEKLİ PEŞİNAT 3 AY TAKSİT 6 AY TAKSİT 9 AY TAKSİT
NAKİT ÖDEME 0 TL 0 TL 0 TL 0 TL
KREDİ KART ÖDEME 0 TL 0 TL 0 TL 0 TL
Oeniyi Malzeme, İşçilik ve Nakliye Dahil Hesaplama Notları :

1. Oeniyi online hesaplama programları size yapılacak işlerinizle ilgili fiyatlama verir.


2. Hesaplama programında fiyatlar yaklaşık maliyete esas alınır.


3. Fiyatlara Usd / Euro kur artışlarına bağlı malzeme fiyat artışları görülebilir.


4. Talepleriniz için resmi ve güncel fiyat teklifi alınması önerilir.


5- Kredi kartları 6 - 9 ay taksitli satışlar bankalara göre değişiklik gösterebilir.


6- Banka ihtiyaç kredi taksit tutarları yaklaşık olup, kredi notuna göre değişebilir.


7- Her türlü talebiniz hakkında soru ve görüşlerinize, ilgili profesyonel tedarikçilerimiz e-mail, telefon yada whatsapp ile sizi bilgilendirebilir. Lütfen iletişim bilgilerinizi doğru ve eksiksiz yazmayı unutmayınız.


Bilgilendirme : Duvar çıtalama hesaplama tablosu, 2021 senesinin malzeme ve işçilik fiyat ortalamaları baz alınarak oluşturuldu. Tüm konut alanları için güvenle fiyat analizi yapmanızı ve yaklaşık bir bütçe planlamanızı sağlar.  "Hesaplarıma Dön" butonuna tıklayarak, sizin için hazırlanan diğer hesaplama programlarını inceleyebilirsiniz.

 

GENEL BİLGİ

 

Dekoratif Duvar Çıtalama

Dekorasyon çalışmalarında duvar çıta modellerini uygulanırken sadelikten yanaysanız düz duvar çıtalarını kullanmanızı öneririz. Desenli ve köşe motifli duvar çıtaları daha çok klasik tarz dekorasyon uygulanan mekanlar için kullanılabilen dekoratif ürünlerdir. Duvar çıta uygulama alanı için hangi duvarın uygun olacağına ve odaya dar bir görüntü vermemesine dikkat etmek gerekir. Duvar çıtalarını sade bir şekilde kullanabileceğiniz gibi içlerine tablolar yada duvar süsler koyarak da kullanabilirsiniz. Duvar çıtalama modellerine uygulanan şık ışıklandırmalarla odanızı evinizin en şık odası haline getirebilirsiniz.

 

Çıtalardan çerçeveler oluşturmak istiyorsanız, büyüklüklerini de kendiniz ayarlayabilirsiniz. Çıtalar zaten köşeli olduğu için köşe kısımları sorun çıkarmayacaktır. Siz farklı büyüklüklerde çerçeveler yapmak ve köşe kısımlarını kendiniz oluşturmak istiyorsanız, gönye ile 90 derece şeklinde kesilebilir. Oeniyi duvar çıtalama ekibi size detaylı bilgi verecektir.

 

Dekoratif Boyanabilir Duvar Çıtası 

Boyanabilir duvar çıtası modellerimiz hem duvar süslemelerinde hemde tavan süslemelerinde kullanılmaktadır. Dekoratif boyanabilir duvar çıtaları ; mobilya süslemeleri kapı ve ayna süslemelerinde, duvar pano çerçeve dekor çalışmalarında kullanılmaktadır.  

 

Duvar Çıtası Özellikleri

Duvar ve tavan profillerimizin hammadesi %70 kristal ve %30 antijottur. Darbeye karşı dayanaklı, nem ve sudan etkilenmez, çok kaliteli uzun ömürlü hafif ve kolay montaj edilir. 

 

Duvar Çıtası Nasıl Yapıştırılır

Duvar çıta ve motiflerini uygulayacağınız alana hızlı kuruyan silikon ile yapıştırılır ve silikon kuruyana kadar beyaz bant ile duvara sabitlenir, kuruduktan sonra bant çıkartılır. Beyaz mastik ile köşe birleşim yerleri, çıta kenarlarında kalan boşluklar ve motif birleşim doldurulur ve bu sayede kusursuz görünüm elde edilir. Her türlü iç cephe boyası ile duvar çıta ve motifleri boyanabilmektedir.

 

Neden Duvar Dekorasyonu 

Evimizin dekorasyonunda çoğunlukla arka planda kalan duvarlardır. Aslında bu yanlış bir uygulamadır. Çünkü sade kalan duvarlar, boş bırakılan bölgeler dekorasyonumuzda boşluk hissini oluşturmaktadır. 

 

Duvar Çıtalama Dekorasyon Stili

Duvarlarınızı dekore edeceğiniz zaman, öncelikle sizin kişliğinizi yansıtan dekorasyon modelini belirlemeniz gerekir. Evde kullandığınız eşyaların model ve tasarımları sizin duvar dekorasyonunu belirlemenizde yardımcı olacaktır. Duvarlarınızı tablo ve resimlerle görselleştirebilirsiniz. Bununla ilgili bir çok tasarım fikirler var. Duvar çıtalarıyla eşyalarınızı bütünleştirebilir, farklı konseptler oluşturabilirsiniz. İstediğiniz klasik ve modern tarz, minimalist, country, bohem tarzı her dekorasyona uygundur. Duvar çıtası merkezine dilediğiniz tablo veya resmi uygulayabilirsiniz. Duvar kağıdı ile farklı tasarımlar oluşturabilirsiniz.