Yatak Başı Hesaplama


1- Yatakbaşı Duvar Ölçüleri :

( Lütfen ölçüleri belirtiniz )A Duvar Ölçü Santimetre (CM)

B Duvar Ölçü Santimetre (CM)

Duvar Yükseklik Ölçüsü Santimetre (CM)

Yatak Ölçüsü Santimetre (CM)
2- Yatakbaşı Duvar Seçimleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz ) Duvar Boyaları

 Duvar Çıtalar

 Duvar Kağıtları

 Alçıpan Panolar

 Ayna Panolar

 Ahşap Panolar

 Textil Panolar

 Özel Tasarımlar
3- Başlık Seçimleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz ) Textil Başlıklar

 Ahşap Başlıklar

 Cnc & Textil Başlıklar

 Özel Tasarımlar
4- Baza Seçimleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz ) Textil Bazalar

 Deri Bazalar

 Ahşap Bazalar

 Özel Tasarımlar
5- Komidin Seçimleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz ) Mdflam & Akrilikler

 Ahşap & Masifler

 Lake & Aynalar

 Özel Tasarımlar
6- Yatak Oda Tavan Seçimleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz ) Boya & Kartonpiyer

 Alçıpan Tavanlar

 Dekoratif Ürünler

 Özel Tasarımlar


7- Aydınlatma Seçimleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz )8- Priz / Anahtar Seçimleri :

( Lütfen tercihinizi belirtiniz )

Ödeme Tablo
Oeniyi Malzeme, İşçilik ve Nakliye Dahil Hesaplama Notları :

1. Oeniyi online hesaplama programları size yapılacak işlerinizle ilgili fiyatlama verir.


2. Hesaplama programında fiyatlar yaklaşık maliyete esas alınır.


3. Fiyatlara Usd / Euro kur artışlarına bağlı malzeme fiyat artışları görülebilir.


4. Talepleriniz için resmi ve güncel fiyat teklifi alınması önerilir.


5- Kredi kartları 6 - 9 ay taksitli satışlar bankalara göre değişiklik gösterebilir.


6- Banka ihtiyaç kredi taksit tutarları yaklaşık olup, kredi notuna göre değişebilir.


7- Her türlü talebiniz hakkında soru ve görüşlerinize, ilgili profesyonel tedarikçilerimiz e-mail, telefon yada whatsapp ile sizi bilgilendirebilir. Lütfen iletişim bilgilerinizi doğru ve eksiksiz yazmayı unutmayınız.


Bilgilendirme : Yatak başı hesaplama tablosu, 2021 senesinin malzeme ve işçilik fiyat ortalamaları baz alınarak oluşturuldu. Tüm konut alanları için güvenle fiyat analizi yapmanızı ve yaklaşık bir bütçe planlamanızı sağlar.      "Hesaplarıma Dön" butonuna tıklayarak, sizin için hazırlanan diğer hesaplama programlarını inceleyebilirsiniz.

 

GENEL BİLGİ

 

Yatak Oda Dekorasyonu

Evinizdeki her oda önemlidir ve her biri kendine özel bir mesaj vermelidir. Yatak odası, tam bir rahatlama ve canlanma alanı olmalıdır. Yatak odanızı dekore ederken, bu çok önemli faktörleri akıldan çıkarmamalısınız. Zevkinizin veya tercih edeceğiniz tarzın da bir önemi yok, çünkü herkes kendini rahat hissetmek ister. Renk, mobilya, desen, zemin ve aksesuar tercihlerinizi tasarımcınızla beraber belirlemenizde yarar var, kendiniz için dingin ve dinlendirici bir ortam olarak yeni bir yatak odası yaratabilirsiniz.

 

Yatak odanız için bir tasarım yaparken, belli bir tarz ve onun alt detayları üzerinde durmak yararlı olacaktır. Estetik önemlidir, ama işlevselliği de unutmamak gerekir. Depolama için fazla alan ihtiyacınız var mı? Eğer öyleyse bu depolama alanları tasarımınıza kolayca yerleştirilebilecek mi? A4 İç mimarlık, sizin için hangi tarzın daha doğru olacağını seçmeniz için size yardımcı olabilir, özellikle de çok fazla fikriniz varsa ve bunları derleyip toplamakta güçlük çekebilirsiniz.

 

Modern Yatak Odaları: 

Modern yatak odalarını gri, beyaz ve siyah gibi basit, temel renkler karakterize eder. Duvarlar soyut desenler ve geometrik baskılar için bir fon işlevi görür. Mobilyaların üzerindeki örtüler yorucu detaylardan uzaktır. Çelik somyalar ve yatak başları bunlara eşlik eder. Vitrin duvarları düz çizgili duvar kağıdı gibi iddialı tasarımlara sahip olurlar. Odanın çeşitli bölümlerine serpiştirilmiş iddialı renkler, görsel dikkati çekmeye yarar. Modern yatak odası tasarımlarında aksesuarlar minimal düzeydedir. 

 

Country Yatak Odaları: 

Boyalı duvarlardaki nötr tonlar, country/kır tarzı yatak odaları için vazgeçilmezdir. Bir parça leylak, mavi ya da yeşil eklenmiş beyaz ise daha yumuşak bir görüntü yaratmak için yardımcı olur. Vitrin duvarlarında çiçek desenli duvar kağıtları da kullanılabilir. Masif çam yahut her türden beyaz mobilya da kırsal yatak odaları için uygun seçimlerdir. Fransız tarzı zarif mobilyalar da bu tipten yatak odalarına güzel katkı sunarlar. 

 

Endüstriyel Yatak Odaları: 

Endüstriyel tarzdaki yatak odalarındaki anahtar unsur, mümkün mertebe fazla işlenmemiş materyaller ve pürüzlü yüzeyler kullanılmasıdır. Sıvasız tuğla duvarlar bu tarz için oldukça popüler bir seçimdir ve gerçekten de şık bir görüntü oluştururlar. Daha parlak bir mekân elde etmek için çıplak tuğlaları doğrudan beyaza boyama yoluna da gidebilirsiniz. Yıllanmış ahşap malzemeler de endüstriyel yatak odalarına yakışacaktır. Sıva üstünde kalacak borular da depo tipi bir görüntü yaratacak ve endüstriyel tarza katkıda bulunacaklardır. Yatak mobilyaları için de demir, çelik, hatta bakır gibi metal tercihleri bu tarz için son derece iyi seçeneklerdir. 

 

İskandinav Yatak Odaları: 

Beyaz duvarlar, siyah – beyaz mobilyalar ve yeşil vurgular, geniş duvar askıları ve çeşitli aksesuarlar, ahşap zeminle birlikte mükemmel bir uyum sağlayacaklardır. İskandinav tarzı yatak odaları İskandinav tarzı yatak odaları için belirleyici olan basitlik ve işlevselliktir. Eğer zerafet sizin için önemli bir noktaysa, bu tarz yatak odalarını çok seveceksiniz. Topraksı renkler, bej ve gri, beyaz duvarlarla yan yana kullanılır. Ahşap zeminler arzuya göre beyaz renge de boyanabilir.